KAUNO SPECIALIOJI MOKYKLA
Mokyklos pagrindinė paskirtis - gimnazijos tipo specialioji mokykla judesio ir padėties sutrikimų turintiems mokiniams
KAUNO SPECIALIOJI MOKYKLA
Mokyklos kita paskirtis - pagrindinės mokyklos tipo specialioji mokykla įvairiapusių raidos sutrikimų turintiems mokiniams
KAUNO SPECIALIOJI MOKYKLA
Mokyklos pagrindinė paskirtis - gimnazijos tipo specialioji mokykla judesio ir padėties sutrikimų turintiems mokiniams

Kauno specialiojoje mokykloje gegužės 30 d. ergoterapeutė kartu su KMU ergoterapeutų būrelio atstovais ir mokyklos darbuotojais organizavo veiklas mokiniams lauke. Mokiniai piešė pirštais, kūrė vasaros paveikslą, kreidelėmis ant asfalto piešė savo svajones, mokėsi daryti ir pūsti didelius burbulus.

2017 m. gegužės 11 – 13 dienomis vyko Tarptautinio bendradarbiavimo projektinė veikla “Baltijos šalių specialiųjų mokyklų mažoji olimpiada” Estijos Respublikoje Haapsalų miesto sanatorinėje specialiojoje mokykloje.

Programoje numatyti tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti. Kauno specialiosios mokyklos mokiniai dalyvavo olimpiadoje, kurioje varžėsi sportinėse rungtyse bei dalyvavo meninėje veikloje su kitų Pabaltijos šalių moksleiviais. Mokiniai dalyvavo šiose sporto šakose: tinklinis, krepšinis, stalo tenisas, žaidimas boča, šaškės, nacionalinis estų žaidimas korona, boulingas. Moksleiviai susipažino su kitų šalių liaudies kultūra, žaidimais, aplankė Haapsalu pilį.

Olimpiados metu ugdytiniai išmoko turiningai, kultūringai praleisti laisvalaikį. Buvo ugdomos mokinių pažinimo, komunikavimo, kūrybingumo bei socialumo kompetencijos.

Gegužės 24 - osios popietę, mergaičių stacionaro grupės mokiniai su tėveliais atsisveikino su dar vienais mokslo metais.

Atsipalaidavę ir įkvėpę vasara kvepiančio oro, pasidžiaugė mokinių pasiekimais. Popietę pagyvino mokinių ir tėvų bendra edukacinė veikla - šeimos iš pakulų gamino lėles. Šventę vainikavo kapitono Flinto koncertas.

Artėjant vasaros atostogoms 2017.05.22 mūsų mokyklos moksleiviams istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Audronė Šalavkienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Kiznienė organizavo pilietiškumo renginį „ SAUGI VASARA – SVEIKAS IR AŠ“.

Renginio metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Kiznienė pasakojo moksleiviams kokie pavojai tyko prie vandens, kaip elgtis prie vandens. Stebėjome video filmus „ Saugus elgesys prie vandens“. „Saugaus elgesio prie vandens taisyklės“.

Geriausiai į pateiktus klausimus atsakinėjo: 9 kl. Mykolas Jonyla, 9kl. Martynas Malinauskas, 8kl. Jokūbas Verbickas, 7 kl. Rytis Bukšaitis, 5 kl. Gabrielius Bagdonas, 10 kl. Nedas Giniūnas. Mokytojos Irinos Tumėnienės moksleiviai nupiešė įdomiausius piešinius ir pagamino popierinius laivelius. Visi pasikartojome saugaus elgesio gamtoje ir prie vandens taisykles.

Mūsų mokyklos mokiniai prisijungė prie Kauno moksleivių aplinkotyros centro organizuojamos akcijos "Švarus vanduo-sveikas žmogus".

Renginys vyko Lietuvos sporto muziejuje. Jo metu, su kitų švietimo įstaigų atstovais, mokiniai žingsniavo iškilmingoje eisenoje, aplankė Lietuvos sporto muziejaus ekspozicijas, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse bei varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse.

Gegužės 11 d. socialinė pedagogė J. Šukienė ir psichologė J. Jakubauskienė organizavo mokiniams smagią popietę: Apsilankymas laisvalaikio ir pramogų centre "Mega".

Kino centre žiūrėjome filmą "Drakono užkeikimas". Taip pat buvo išbandyti žaidimų automatai, išragauti spragėsiai. Adrenalino pasisemta leidžiantis čiuožykla žemyn.

Pasisėme naujų įspūdžių, turėjom smagų ir gerą laiką.

Maloniai kviečiame apsilankyti Kauno specialiosios mokyklos mokinių kūrybinių darbų parodoje "Skrydis"

Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, 314 auditorijoje, III aukšte.

Parodą surengė: spec. pedagogė A. Sabaliauskaitė ir dailės mokytoja G. Andrijauskaitė.

Paroda vyks iki birželio 02 d.

SVEIKINAME RESPUBLIKINIO KONKURSO ,,AŠ GALIU” I VIETOS NUGALĖTOJUS:

Ugnę Perlytę, Nedą Giniūną, Rytį Bukšaitį, Laurą Miškinytę.

https://drive.google.com/file/d/0B8mzen_WmBA1eV9ZQkJlcmdBemc/view

Konkursas vyko Prienų kultūros centre.

Organizatoriai- Prienų ,,Revuonos” pagrindinė mokykla.

Daugiau informacijos adresu:

http://kvitrina.lt/festivalio-as-galiu-foto-akimirkos/#prettyphoto[post_gallery]/1/

Berniukų stacionaro mokiniai aplankė Kadagių slėnį

Mūsų mokykloje įvyko kasmetinė, tradicinė "Mažoji sporto olimpiada".

Į šventę atvyko svečiai iš sporto mokyklos "Startas". Jaunosios gimnastės Lika, Karina ir Ieva dovanojo mūsų mokyklos mokiniams gražius meninės gimnastikos pasirodymus. Mokiniai buvo sužavėti jaunųjų gimnasčių pasirodymais. Grupių komandos turėjo galimybę išbandyti jėgas įvairiose rungtyse, kiekvienas galėjo išbandyti jėgas pasirinktoje rungtyje.

Kaip ir kiekvienais metais nugalėjo gera nuotaika ir draugų palaikymas.

Spec. pedagogė Kamilė Danė su savo ugdytiniais dalyvavo respublikiniame vaikų fotografijų konkurse ,,Gyvoji gamta” ir tapo I vietos nugalėtojais. Apdovanojimas- 49 asmenims nemokama ekskursija į Naisius.

Balandžio 27d. būrys mokyklos bendruomenės narių aplankė Naisius - pirmąją Lietuvos mažosios kultūros sostinę 2015.

Pasivaiksčiojome po jos apylinkes, pabendravome su Žemaitukų žirgyno augintiniais, pajutome molio galias.Taip pat užsukome ir į Kryžių kalną.

Veiksmo savaitė "BEPATYČIŲ" 2017. Kovo 20-24 d. mokykloje vyksta akcijaVeiksmo savaitė "BEPATYČIŲ" 2017.

Mokiniams pateikiama informacija, peržiūrimi filmai. Smagiai sudalyvavome mikrorajono akcijoje kartu su kitomis mokyklomis "Saugi vaikystė".

Renginyje stebėjome koncertinę programą, policijos pareigūnai pasakojo apie pavojus tykančius gatvėje, namuose. Dalyvavo kinologai su šunimis.Mokiniai galėjo pasimatuoti policijos pareigūnų amuniciją. Kūrėme piešinius, galvojome šūkius.

Auksė Muntianaitė ir Dominykas Stalilionis skaitė pranešimą ,,Rūpinkis savimi ir savo aplinka“ Kauno miesto mokinių ir mokytojų konferencijoje, kuri vyko 2017 m. kovo 10 d. Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje.

Mokinius paruošė pedagogės Jonesa Drumstienė ir Kamilė Danė.

Š. m. kovo 14 d. mokykloje vyko renginys "Smalsūs, gudrūs, išradingi". Renginio metu, mokiniai išbandė savo jėgas įvairiose rungtyse, lavino sensomotorinius įgūdžius, mokėsi dirbti komandoje.

2017 – 03 – 09 dieną mokyklos aktų salėje vyko Lietuvos neprikausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Renginį vedė ir pranešimą „Kovo 11 – oji Lietuvos istorijoje“ skaitė istorijos mokytoja Audronė Šalavkienė. Istorinį montažą „Lietuva per amžius būk laisva“ pristatė 6 – 12 klasių mokiniai. Ketvirtos klasės mokiniai ir mokytoja Vida Mikalajūnienė skaitė eiles apie laisvą Lietuvą. Skambėjo dainos apie Lietuvą, jas atliko mokinių choras vadovaujamas muzikos mokytojos Svetlanos Gorovajos.

Renginį organizavo mokytojos: Audronė Šalavkienė, Svetlana Gorovaja, Vida Mikalajūnienė, Jonesa Drumstienė, Danutė Saudargienė.

2017-03-13 istorijos kabinete vyko 5-12 klasėms pilietiškumo renginys „Asmens higiena“. Renginio tikslas: supažindinti moksleivius su asmens higiena ir laikytis asmens higienos taisyklių.

Renginio metu sveikatos priežiūros specialistė Vilma Kiznienė pasakojo apie asmens higieną, kaip laikytis asmens higienos taisyklių. Ir išsiugdyti asmens higienos įgūdžius, kad būtume švarūs ir sveiki.

Geriausiai į pateiktus klausimus atsakinėjo Paulius Šveikauskas 10 kl., Jokūbas Verbickas 8 kl., Martynas Malinauskas ir Mykolas Jonyla 9 kl., Aurimas Staliukonis 8 kl.,Žilvinas Šmuilys 7 kl.

Žiūrėjome filmuką“ Baltaprausys“, kurį visi aptarėme.

Renginį organizavo ir vedė istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Audronė Šalavkienė ir sveikatos priežiūros specialistė Vilma Kiznienė

Užgavėnės mokykloje!

Linksma ir triukšminga Užgavėnių diena buvo Kauno specialiojoje mokykloje. Į šią šventę sugužėjo mokyklos mokiniai, auklėtojos, tėveliai, mokyklos administracija. Į mokyklą pagal bendradarbiavimo sutarti atvyko Lorita Kulakauskienė - iš Rumšiškių folkloro ansamblio "Nedėja", Saulius Lipinskas, Dijana Bobinienė - Valdorfo mokyklos mokytojai, Kristina Šinkūnienė ir jos sūnelis Matas.

Nekantriai laukdami šios šventės, vaikai patys gaminosi kaukes iš kartono. Jas spalvino, puošė įvairiomis detalėmis. Ruošdamiesi Užgavėnėms, mokėsi dainelių, ratelių, žaidimų, susipažino su papročiais ir tradicijomis. Pilnas mokyklos kiemas šurmuliavo „žydukų“: gydytojas, ragana, ožka, čigonai, muzikantai. Persirengėliai šoko, dainavo, lenktyniavo, krėtė išdaigas, šaukdami, rėkaudami skandavo: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Šventės kulminacija tapo Morės sudeginimas mokyklos kiemelyje.

Po šventės visi susirinko į savo grupes vaišintis blynais ir kakava.

Mokiniai lankėsi Kauno vaikų ir jaunimo teatre "Vilkolakis", kur stebėjo S. Ivanauskaitės pjesę "Sumanus kirpėjas".

Po vaidinimo, mokiniai bendravo su artistais, kartu fotografavosi atminčiai.

Išvyką organizavo dienos socialinės globos skyriaus vedėjas A. Šimoliūnas, išvyką finansavo UAB "Ravak Baltic".

2017 02 09 mokykloje įvyko projektinio kūrybinio darbo "Gyvybės medis. Rojaus paukščiai" pristatymas. Kūrybinį darbą organizavo ir koordinavo dailės mokytoja G. Andrijauskaitė ir auklėtoja B. Kybartienė. Projekto dalyviai: 6-10 klasių mokiniai.

2017 m. vasario 21 d. 4 klasės mokiniai Domas Baliulis ir Dainius Lincevičius dalyvavo projekte ,,Aš draugauju su knyga”, kuris vyko Kauno Veršvų gimnazijoje.

Mokiniai pristatė savo mėgstamas knygas, dalyvavo kūrybiniame procese – kūrė knygų skirtukus, trumpas mįsles, atsakinėjo į viktorinos ,,Iš kokios aš knygos?” klausimus. Už dalyvavimą projekte mokiniai gavo padėkas ir atminimo dovanėles.

Mokiniams pasiruošti padėjo mokytoja Vida Mikalajūnienė, spec. pedagogė Rima Ivoškienė ir logopedė Irena Paulauskienė.

2017-02-14 dieną mokyklos aktų salėje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas.

Renginį vedė ir pranešimą „Vasario 16-oji Lietuvos istorijoje“ skaitė istorijos mokytoja Audronė Šalavkienė. 7 – 12 klasių mokiniai pristatė istorinį montažą „Gimtinė mano Lietuva“. Mokytojos Jonesa Drumstienė ir Kamilė Danė kartu su šeštos klasės mokiniais skaitė eiles apie gimtinę Lietuvą. Valstybės atkūrimo dienos minėjime skambėjo dainos atliekamos mokinių choro, kuriam vadovauja muzikos mokytoja Svetlana Gorovaja.

Renginį organizavo mokytojos: Audronė Šalavkienė, Svetlana Gorovaja, Jonesa Drumstienė, Danutė Saudargienė, Kamilė Danė.

2017-02-10 Kauno specialiosios mokyklos foje organizuota mokinių, auklėtojų ir socialinių darbuotojų bendra kūrybinių darbų paroda "Užgavėnių kaukės.

Mokykloje vyko Valentino dienos šventė.

Jos metu socialinė pedagogė kartu su ergo terapijos būrelio studentėmis organizavo įvairias, linksmas veiklas mokiniams.Mokiniai galėjo išbandyti savo jėgas "Širdelių medžioklėje", "Amūro plunksnos pūtimo" varžybose. Sudalyvavo Valentino linkėjimų loterijoje,visi kartu kūrė meilės paveikslą.

Vyko grupių muzikiniai pasirodymai. Šventę vainikavo diskoteka. 

Sausio 30 ir 31 dienomis buvo organizuotos paskaitos mokiniams. Mokiniai galėjo sužinoti kokia yra "Saugi elgsena eismo aplinkoje".

Aktyviai dalyvavo Pamokoje- psichologiniame žaidime "Saugus kelias namo", kuriame įgavo socialinio atsparumo kompetencijų. Praktinių užsiėmimų metu mokėsi suvaldyti stresą, konfliktines situacijas

2017-01-20 istorijos kabinete vyko 5 – 12 klasėms pilietiškumo renginys „Kaip saugoti savo sveikatą žiemos metu“.

Renginio tikslas: apsaugoti mokinius nuo peršalimo ligų, gripo infekcijos. Renginio metu sveikatos priežiūros specialistė Dovilė Balsytė pasakojo mokiniams, kas yra peršalimo ligos ir gripas, kaip jomis užsikrečiame, kokios yra profilaktinės priemonės užkirsti kelią infekcijų plitimui.

Kartu su mokiniais diskutavome kokius jie žino liaudiškus patarimus imunitetui stiprinti, kokias vaistažolių arbatas naudinga gerti esant kosuliui, gerklės skausmui bei slogai. Buvo primintos saugaus elgesio žiemą ant ledo ir gatvėje taisyklės.

Žiūrėjome video filmuką „Žiemos pavojai“.

Renginį organizavo istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Audronė Šalavkienė ir sveikatos priežiūros specialistė Dovilė Balsytė.

2017 01 19 Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje įvyko mūsų mokinių piešinių parodos uždarymas ir kūrybinės dirbtuvės kartu su Kauno dailės gimnazijos mokiniais.

Gruodžio 21 dieną, Kauno specialiojoje mokykloje vyko šventinis renginys „Pasiklydusios pasakos“.

Mokytojai, tėveliai, svečiai rinkosi į mokyklos salę, kur mokyklos mokiniai su grupės auklėtojomis paruošė linksmą, nuotaikingą ir išradingą programą. Renginio vedančiosios pasveikino susirinkusius prasmingais žodžiais, ir toliau neleido niekam nuobodžiauti.

SAUSIO 13 – ĄJĄ MINĖJOME LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ

Sausio 13 dieną pirmos pamokos metu klasių languose uždegėme atminties žvakeles.

Istorijos mokytoja Audronė Šalavkienė pasakojo apie 1991m.sausio13-osios tragiškus įvykius. J.Marcinkevičiaus poemą „Laisvės gynėjams“ skaitė Mantas Vaičys. Istoriniame montaže „O, Lietuva, būk per amžius laisva“ pasisakė ir deklamavo, 5 – 12 klasių mokiniai: Lukas Rimkus, Jokūbas Verbickas, Auksė Muntianaitė, Dominykas Staliulionis, Ugnė Perlytė, Martynas Malinauskas ir Rytis Bukšaitis. Renginio metu žiūrėjome dokumentinį filmą apie 1991m.sausio 13-osios tragiškus įvykius Vilniuje prie Parlamento ir Televizijos bokšto. Sausio 13-oji svarbi kiekvienam iš mūsų ne tik kaip istorijos dalis, bet ir kaip tvirtas dabarties bei ateities valstybingumo pamatas. Tai – kertinis akmuo, simbolizuojantis nepriklausomą Lietuvą. Esame dėkingi ir skolingi Lietuvos laisvės gynėjams, nes jų dėka galime kvėpuoti Laisvės oru, iškovotu paaukojant brangiausią turtą – gyvybę. Didžiuokimės tuo, ką pasiekėme ir kantriai dirbkime vardan LIETUVOS....

Renginį organizavo ir vedė Istorijos mokytoja Audronė Šalavkienė, biologijos mokytoja Danutė Saudargienė

Mokyklos bendruomenės renginys Draugo dienai paminėti

„Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus. Žmones labiausiai suartina veikla“. Johanas Volfgangas Gėtė. Mokykloje vyko renginys Draugo dienai paminėti. Tarpusavyje rungėsi komandos, kurias sudarė mokiniai, tėvai ir mokytojai. Mokymasis ir bendra veikla drauge, pokalbiai, linksmos akimirkos patirtos kartu suartina. Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už aktyvų dalyvavimą ir gerą nuotaiką.

Organizatoriai

2016 m. gruodžio 15 d. vyko mergaičių stacionaro grupės mokinių ir tėvelių Kalėdinė vakaronė „Kalėdų žvaigždelė“.

Šiai vakaronei šeimos namuose gamino savo Kalėdų žvaigždes, kuriomis buvo papuoštos grupės patalpos. Vakaronę vainikavo mokinių su auklėtojomis paruošta muzikinė dovana. Po koncerto, tėvai atliko praktinę užduotį – iš kojinių ir grūdų darė senius besmegenius. Vakaronės metu, artėjančių švenčių proga skambėjo gražūs sveikinimai ir linkėjimai.

Partneriai